Ambroise Kinhoun z Beninu navštívil Slovensko

Rektor afrického seminára v Benine Ambroise Kinhoun navštívil počas Mimoriadneho misijného mesiaca Slovensko. Najmladší rektor seminára v Afrike má na starosti 120 bohoslovcov, ktorí študujú v škole založenej kardinálom Tomkom O. Ambroise priletel na Slovensko už 13. októbra, aby mohol ísť na sériu akcií, stretnutí a prednášok z príležitosti misijných osláv.

Všetkých 120 seminaristov z Grand Séminaire Mons. Louisa Parisota v Tchanvédji je adoptovaných slovenskými veriacimi, takže duchovné prepojenie, ktoré s nami cítia je skutočne veľké. O. Ambroise zdôrazňoval, že si vzájomne vymieňame dary. Mladá a svieža cirkev v tejto malej africkej krajine prekvitá duchovnými povolaniami a smädom po Božej láske. Touto svojou živou vierou a najmä modlitbou môžu neustále cirkev na Slovensku povzbudzovať. Týždeň strávený so slovenskými veriacimi zavŕšil otec Ambroise slávením misijnej nedele v Dóme sv. Alžbety v Košiciach.

Posolstvá o. Ambroise Kinhoun

Pozrite si výber kázní a reportáž z návštevy beninského rektora na Slovensku.
Čakajú Vás silné posolstvá.

Kázeň počas misijnej nedele 20. októbra 2019 v Dóme sv. Alžbety v Košiciach:

Kázeň o. Ambroise na hore Butkov:

Reportáž TV Lux o návšteve o. Ambroise na Slovensku:

Omšový milodar

? Ak chcete zmysluplne pomôcť kňazom v misiách, môžete nechať odslúžiť svätú omšu na svoj úmysel v misijných krajinách.
 ? Ako poslať milodary na slávenie svätých omší?

? Milodar na jednu svätú omšu – 5 eur
? Milodar na novénu – 9 svätých omší – 45 eur
? Milodar na gregoriánske omše – 30 svätých omší – 150 eur

FORMULÁR SV. OMŠÍ (klikni sem)

Na otázku, ako pomáhajú kňazom naše omšové milodary, odpovedá o. Ambroise: