Vianočný lockdown

Na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva č. 45 zo 17. decembra 2020, ktorá nadobúda účinnosť v sobotu 19. decembra 2020, vstupujú do platnosti nové pravidlá, ktoré sa budú týkať aj bohoslužieb počas vianočných sviatkov. Verejné bohoslužby počas plánovaného lockdownu od 19. decembra 2020 do 10. januára 2021 budú pokračovať s tým rozdielom, že počet účastníkov v kostole sa pre zhoršenú epidemiologickú situáciu zníži na 25 percent kapacity miest na sedenie. V praxi to znamená, že každá druhá lavica v kostole zostane prázdna a v lavici so sediacimi bude vždy jedno miesto voľné. Okrem toho zostávajú v platnosti všetky doteraz platné prísne hygienické opatrenia.

V našom prípade je to 70 miest v kostole. Pri vstupe do kostola preložte srdiečko do priečinka s názvom OBSADENÉ. Ďakujeme za porozumenie.