Pozastavenie bohoslužieb

Oficiálne stanovisko KBS k pozastaveniu bohoslužieb:

Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 808 z 31. decembra 2020, ktoré obmedzuje slobodu pobytu a pohybu zákazom vychádzania a na základe Vyhlášky 77 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, nadobúdajúcej účinnosť 1. januára 2021, budú vo všetkých slovenských diecézach a eparchiách od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.

Slovenskí biskupi toto nariadenie zobrali na vedomie a kňazov i veriacich žiadajú o jeho dodržanie, zároveň tiež prosia o veľkú trpezlivosť, ktorá bude pre dané obdobie mimoriadne potrebná.

Krsty, sobáše a pohreby je možné sláviť, sú však obmedzené maximálnym počtom  6 účastníkov vrátane kňaza, a podmienené dodržaním hygienických opatrení.

V našej farnosti budú úmysly sv. omší odslúžené v deň, ako boli zapísané. 

Ďakujem vám za porozumenie.

Gerhard Glazer-Opitz